Eğitim Detayı

DEM-OKU (Disleksi Eğitim Müdahaleleri-Okuma)

Disleksi Eğitim Müdahaleleri - Okuma (DEM-OKU) özel öğrenme güçlüğü/disleksi tanısı almış ve/veya disleksi riski olan öğrencilerin akıcı okuma ve okuduğunu anlama becerilerini geliştirmeye yönelik olarak geliştirilmiş bilimsel kanıta dayalı pek çok uygulamayı içeren çok adımlı bir müdahale programıdır.

Bu sayfa eğitim bilgilendirme sayfasıdır. Bu eğitime ilişkin aktif etkinlikleri görüntülemek, bu etkinliklere kayıt olmak ve kredi kartı ile taksitli ödeme yapmak için lütfen menüdeki Etkinlikler sayfasını inceleyiniz.

DEM-OKU (Disleksi Eğitim Müdahaleleri-Okuma)

Aşağıdaki bölümde DEM-OKU (Disleksi Eğitim Müdahaleleri-Okuma) seminerleri kapsamında verilen eğitimler listelenmiştir. Kurumsal, grup ve bireysel olarak tüm başvurularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DEM- OKU kapsamında ilk değerlendirme aşamasından okuma becerisini geliştirmeye yönelik stratejileri de içeren tüm eğitim sürecini kapsayan eğitim basamakları adım adım paylaşılmaktadır.

Geliştirilen müdahale programı kapsamında okuma güçlüğü olan öğrencilerin akıcı okuma ve okuduğunu anlama becerilerini geliştirmeye yönelik stratejiler uygulanmaktadır.

Uygulamacı Kullanım Sertifikası Eğitimi kapsamında disleksi olan öğrencilerin okuma becerilerinin belirlenmesine yönelik performans alımı ve strateji öğretimi gerçekleştirilecektir.

Eğitim kapsamında müdahale programına ve performans belirleme sürecine yönelik beş adet örnek kitap paylaşılacaktır.

DEM-OKU Uygulamacı Kullanım Sertifikası Eğitimi'ne katılan öğretmenler uygulayıcı eğitimini hem teorik eğitim hem de uygulamalı eğitim olarak alacaklardır. Disleksi olan öğrencilerle gerçekleştirecekleri yaklaşık bir yıllık eğitim sürecine yönelik bir müdahale programına sahip olacaklardır.

 


Eğitim ile ilgili bilgi almak istiyorum

 

Aşağıdaki form eğitim hakkında bilgi almak için kullanılır. Eğitimlere katılmak için lütfen Etkinlikler sayfasını ziyaret ediniz.

Yıldız ile işaretlenmiş alanlar gereklidir. *