Eğitim Detayı

SESFAR (SESBİLGİSEL FARKINDALIK BECERİLERİNİ DESTEKLEMEYE YÖNELİK MÜDAHALE PROGRAMI)

Alfabe Akademi tarafından Kurumsal alanda hizmet veren profesyoneller ve bu alanda lisans eğitimine devam eden üniversite öğrencileri için düzenlenmektedir. Bu seminerlerin amacı özel kurumlarda çalışan profesyonellerin bilgilerini bir sonraki aşamaya taşımalarına olanak sağlamaktır.

Bu sayfa eğitim bilgilendirme sayfasıdır. Bu eğitime ilişkin aktif etkinlikleri görüntülemek, bu etkinliklere kayıt olmak ve kredi kartı ile taksitli ödeme yapmak için lütfen menüdeki Etkinlikler sayfasını inceleyiniz.

SESFAR (SESBİLGİSEL FARKINDALIK BECERİLERİNİ DESTEKLEMEYE YÖNELİK MÜDAHALE PROGRAMI)

Aşağıdaki bölümde SESFAR (SESBİLGİSEL FARKINDALIK BECERİLERİNİ DESTEKLEMEYE YÖNELİK MÜDAHALE PROGRAMI) seminerleri kapsamında verilen eğitimler listelenmiştir. Kurumsal, grup ve bireysel olarak tüm başvurularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Eğitimin Amacı: 

Sesbilgisel farkındalık becerilerini geliştirmeye yönelik çocuklara uygulanacak oyun temelli 70 etkinlikten oluşan bir müdahale programının öğretimi

Eğitimin İçeriği:

Sesbilgisel farkındalık becerilerine sahip olan çocuklar ile çalışmak için geliştirilmiş müdahale programının içeriği:

    • Sözcükleri hecelerine ayırma

    • Heceleri birleştirme

    • Cümleyi sözcüklere ayırma

    • Uyak farkındalığı

    • İlk sese göre eşleştirme

    • Son sese göre eşleştirme

    • Sözcüklerin ilk sesini atma ve sözcüklerin son sesini atma becerilerini destekleyen

8 beceri alanını kapsayan ve her bir beceriye ait 9 etkinlik bulunan toplam 72 etkinlik ve 595 adet görsel oluşturmaktadır.

SESFAR müdahale programı modüler programlama yaklaşımı kullanılarak hazırlanmış ve doğrudan öğretim yöntemi aşamalarına göre uygulanmıştır.


Kimler Katılabilir?

Özel eğitim, okul öncesi, çocuk gelişimi sosyal hizmet uzmanları, psikolog, psikolojik danışman ve bu alanlarda lisans eğitimine devam eden üniversite öğrencileri ve ebeveynler. 

Süre

09:00-17.00

 


Eğitim ile ilgili bilgi almak istiyorum

 

Aşağıdaki form eğitim hakkında bilgi almak için kullanılır. Eğitimlere katılmak için lütfen Etkinlikler sayfasını ziyaret ediniz.

Yıldız ile işaretlenmiş alanlar gereklidir. *