Etkinlik Detayı

Etkinlik Listesine Geri Dön

Otizmli Çocuklara Temel Becerilerin Öğretimi Atölyesi

  • 01.01.1970
  • 02:00
  • Kontenjan
  • Başlama 01.01.1970 02:00
  • Bitiş 01.01.1970 02:00
  • Gün 1 Gün
Otizmli Çocuklara Temel Becerilerin Öğretimi AtölyesiBu eğitim otizmli çocukların eğitimine nereden ve nasıl başlanacağını anlatmak ve katılımcılara uygulama becerisi kazandırmak amacıyla planlanmıştır. Katılımcılara verilecek olan materyaller, temel becerilerin öğretiminin adım adım nasıl planlanacağını ve yürütüleceğini somut bir şekilde ortaya koymaktadır. Eğitim planlanırken otizmli çocukların çoğunluğunun hizmet aldığı seanslı eğitim sistemi dikkate alınmıştır.

Eğitimin İçeriği:

Otizm spektrum bozukluğu olan pek çok çocuğun ailesi ya da eğitimcileri önkoşul becerilerin öğretimine yeterince yer vermeden ileri ve karmaşık beceriler talep ettiği için çocuklar mevcut potansiyellerinin altında bir performans göstermektedir. Bir inşaatın temeli gibi düşüneceğimiz önkoşul becerilerin neler olduğu ve nasıl öğretileceği eğitimciler ve aileler için öncelikli sorular arasında yer alması gerekmektedir. Bu atölyede otizm spektrum bozukluğu olan çocukların gelişiminde pek çok becerinin önkoşulu olan temel becerilerin neler olduğu ve bu becerilerin nasıl öğretileceği, 15 yılı aşkın uygulama deneyimi ile aktarılacaktır. Atölyenin başında temel becerilerin öğretiminde sıkça kullanılan öğretim yöntemlerinden bahsedilecek olup devamında dikkat yöneltme, adına tepki verme, yönerge takip etme, ayırt etme becerileri, talep etme, bekleme, dil becerilerini geliştirmek için önkoşul beceriler, temel oyun becerileri, basit ve karmaşık taklit becerilerinin öğretimi hiyerarşik bir sıra ile aktarılacaktır. Atölye çalışmasında her bir becerinin nasıl değerlendirileceği, nasıl çalışılacağı, nasıl veri toplanacağı ve nasıl grafikleştirileceği, video ve dramatizasyonlarla desteklenerek anlatılacaktır.

Eğitim Materyali ve Sertifika Bilgileri:

Tüm katılımcılara katılım belgesi verilecek olup ayrıca aşağıdaki materyaller dağıtılacaktır:

    Örnek veri toplama formu
    Grafik örneği
    Her bir program için ayrı ayrı, hiyerarşik sırayla düzenlenmiş çalışma listeleri
    Her becerinin nasıl değerlendirileceğini anlatan ilk değerlendirme formu
    Her bir becerinin nasıl çalışılacağını anlatan kitapçık

Eğitime Kimler Katılabilir:

Özel eğitim öğretmeni / uzmanı, psikolog, çocuk gelişimciler, okul öncesi öğretmeni, sınıf öğretmeni, yardımcı abiler/ablalar, gölge öğretmenler, aileler.
Kontenjan: 30 Kişi
Süre: 6 Saat
Ücret: 350 TL

Katılımcıların Dikkatine: 

Banka Hesap Bilgileri:

Katılımcıların "Çadem Psikoloji" adına, " TR15 0006 4000 0011 4500 0213 14 " IBAN Numaralı, İş Bankası hesabına ödemelerini iletmesi rica olunur.

    Ödemenizi yapmanız durumunda cadempsikoloji@gmail.com e-mail adresine dekontunuzu ulaştırmanız gerekmektedir. Eğitimle ilgili sorularınız için 0212 570 06 07 - Çadem Psikoloji Bakırköy Şubemizi arayabilirsiniz.
    Eğitim içeriğinde belirtilen kayıt tarihinden sonra eğitime katılım,  iptali ve eğitim ücreti iade talepleri kabul edilmeyecektir.
    ÇADEM PSİKOLOJİ ile ilgili bir nedenden eğitim iptali olduğunda iptal edilen tarih itibari ile 15 gün içerisinde katılımcıların ücretleri iade edecektir.