Makale Detayı

Sertifika Programlarına Neden Katılmalıyız?
04.03.2020

Sertifika Programlarına Neden Katılmalıyız?    Kendinizi geliştirmek ve daha iyi olmak kolay değil. Bu zamanınızı ve enerjinizi alabilir. İşten sonra eve gidip dinlenmek isteyebilirsiniz, çoğu insanda böyle yapıyor zaten. Peki neden kendimizi geliştirmeliyiz? Neden bugün elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız? Neden yarın bugünden daha iyisini ortaya koymalısınız?

    Çünkü insanız. Sadece “insan olma” gerçeğinden dolayı eğer bir şeyleri daha iyi yapmayı dert edinmezsek, kendimizi tatminsizlik içinde buluruz. Bu gerçeği görmezden gelebiliriz. Ama bu duygu en beklemediğimiz anda ortaya çıkar. Aniden hayat içindeki gerçek statümüzün farkına varırız. “Neden kendimizi geliştirmeliyiz?” bu noktada çok önemlidir.

     Eğitim, sonu olmayan bir yolculuk, bir bilgi birikimidir. Anne karnında yaşamımızı başlatmak için ilk yarışımızı kazandığımızdan beri hep rekabet içindeyiz. Lise, üniversite, yüksek lisans ve iş hayatı… Yarış hiç bitmiyor. Her zaman bir adım önde olmamız gerekiyor. İşte tam da bu noktada sertifika programları bizler için kurtarıcı olabiliyor. Eğer; bir sertifikamız varsa; bir adım önde oluyoruz.

    Aldığınız her eğitim kendinize yapabileceğiniz en büyük yatırımdır. Bir sertifika programına katıldığınızda hem daha çok bilgi öğrenir hem de var olan bilgilerinizi geliştirirsiniz. Eğitim kaliteniz yükseldikçe, bilgileriniz arttıkça iş bulma olanağınız artar, böylece işinizde yükselir, kazancınız da artar. İşverenlerin size karşı güveni pozitif yönde gelişir, iş arkadaşlarınızın da sizin bilgi ve birikiminize daha fazla güvenmeye başlarlar. Ayrıca, kazanmış olduğunuz her yetkinlik, daha fazla özgüven sahibi olmanıza olanak sağlayacak, bu özgüven neticesinde de, psikolojik bir üstünlük elde edeceksiniz. Bu özgüvenle de daha başarılı bir iş hayatına devam edeceksiniz. Unutmayın; en iyi yatırım eğitimdir.

    Kişisel ve mesleki gelişimleriniz için katılım sağlayacağınız sertifika programları sonrasında, Alfabe Akademi gibi alanında kendini kanıtlamış bir kurumdan sertifika sahibi olabilirsiniz.